PSH to firma innowacyjna. Ciągły rozwój technologii w hodowli ślimaków

Hodując ślimaki przy współpracy z firmą Polish Snail Holding możemy liczyć nie tylko na najlepszy system szkoleniowy, praktyczne wskazówki w procesie hodowli ślimaków czy gwarantującą szybki wzrost tych zwierząt paszę. Mamy również dostęp do najnowszych technologii wspierających cały ten proces.

W Polsce w profesjonalnej hodowli towarowej ślimaków operuje się głównie ich afrykańską odmianą. Ten właśnie gatunek szybciej dorasta, co sprawia, że cykl hodowlany trwa krócej. Hodując ślimaki afrykańskie, trzeba jednak zapewnić im odpowiednie oświetlenie, czyli takie warunki nasłonecznienia, jakie panują na ich naturalnym kontynencie.

Światło PSH takie jak w Afryce

Tak zwanym ślimakom afrykańskim musimy zapewnić taki klimat, jaki mają właśnie na tym kontynencie, z którego pochodzą. Tu zaś kluczowe znaczenie ma światło. Tak więc właśnie odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu hodowlanym zapewni tym ślimakom szybki i prawidłowy rozwój. Zaniedbując taki aspekt, jak odpowiednie światło, jego barwa oraz ciepło, które daje, możemy nie uzyskać zadowalającego nas efektu w prowadzonej hodowli ślimaków.

Paweł Piwowarski, specjalista firmy Polish Snail Holding, zwraca uwagę na ten ważny aspekt – hodowcy ślimaków muszą umiejętnie wykorzystywać mikroklimat tych zwierząt – przede wszystkim fakt, że do szybszego rozmnażania potrzebne jest ślimakom światło o odpowiedniej barwie i natężeniu.

W polskich warunkach klimatycznych uzyskanie takiego stopnia nasłonecznienia jest niemożliwe. Dlatego hodowcy tej odmiany muszą zapewnić zwierzętom odpowiednie sztuczne oświetlenie, o takiej samej długości, intensywności i barwie, jakie emituje słońce nad Afryką.

Krótka żywotność świetlówek

– Zastosowane popularnych lamp LED czy tradycyjnych świetlówek nie wchodzi w grę, bo o ile   pierwsze emitują pewien rodzaj promieniowania UV, który nie jest w pełni dla ślimaków korzystny, tak drugie bardzo szybko się zużywają i tracą jakościowe parametry emitowanego światła– wyjaśnia Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

PSH postanowiło więc usprawnić ten aspekt hodowli ślimaków. Intensywnie pracowano nad badaniem wpływu odpowiedniego natężenia oświetlenia na przyspieszony rozwój i rozmnażanie ślimaków. Działania dały bardzo interesujący i, co najważniejsze, efektywny rezultat.

Innowacyjne rozwiązanie PSH w hodowli ślimaków

Spółka Polish Snail Holding, jako jedyne przedsiębiorstwo w branży hodowli ślimaków, w kooperacji z firmą działającą w branży oświetleniowej, opracowała nowatorski system lamp typu LED. Innowacyjne rozwiązanie zapewnia intensywne światło, podobne do tego w Afryce, nie szkodzi ślimakom i generuje spore oszczędności hodowcom.

Do tego nowych lamp PSH nie trzeba wymieniać tak często jak tradycyjnych świetlówek. Wygląda to niemalże na rozwiązanie idealne.

– To tak naprawdę są dwie różne lampy w jednej. Jedna część emituje ciepłe światło czerwone, druga zimne białe, obie o odpowiednich długościach fali.  Nasze oświetlenie dokładnie imituje takie światło, jakie mają ślimaki w Afryce – zapewnia Paweł Piwowarski. – Dzięki temu zwierzęta szybciej przystępują do rozrodu i proces ten przebiega dużo skuteczniej niż przy innym oświetleniu. Już setki takich lamp pracują u naszych hodowców i efekt jest bardzo dobry.

Taka inwestycja w hodowli ślimaków po prostu się opłaca

Nie dość, że nie musimy często wymieniać świetlówek, to jeszcze zapewniamy tym zwierzętom szybszy wzrost.

– Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która opracowała własny, autorski system oświetlenia odpowiedniego dla hodowli ślimaków w naszych lokalnych warunkach. Dodatkowo teraz zwiększyliśmy ilość kelwinów na jedną lampę. Zmodyfikowaliśmy też rozłożenie paneli czerwonych, które zapewniają odpowiednią barwę światła pożądaną w hodowli ślimaków w naszych rodzimych warunkach – mówi Paweł Piwowarski. – Ta udoskonalona barwa światła pomoże w szybszym i skuteczniejszym wzroście i procesie rozmnażania się ślimaków. Według naszych obserwacji ulepszy to znacznie proces hodowlany. Montujemy już udoskonalone zestawy oświetleniowe u współpracujących z nami hodowców.

Polish Snail Holding cały dąży do profesjonalizacji swojej działalności w branży hodowli ślimaków oraz pomaga osiągnąć hodowcom oczekiwany przez nich zysk w tej branży.