Jak rozpocząć hodowlę ślimaków? Zobacz ważne porady!

Hodowla ślimaków to jeden z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych biznesów w Polsce, przyciągający uwagę osób prowadzących działalność w różnych branżach, od produkcji rolniczej przez spożywczą. To alternatywa także dla planujących odejście z korporacji i rozpoczęcie swojego biznesu oraz dla tych, którzy szukają pewnego miejsca do ulokowania oszczędności. Od czego jednak zacząć hodowlę i czy będzie to opłacalne zajęcie?

Hodowla ślimaków – od czego zacząć?

Warto do hodowli ślimaków podejść rozsądnie, jak do każdego biznesu. Musimy więc w pierwszej kolejności zdobyć odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat tego przedsięwzięcia. Ponadto zapewnić sobie najlepszej jakości produkt oraz znaleźć pewnego, godnego zaufania odbiorcę efektów naszej produkcji.

Pierwszy kluczowy krok to wybór firmy, która zapewni nam skup wyhodowanych ślimaków. W Polsce potentatem w tej branży jest spółka Polish Snail Holding z Elbląga. Firma współpracuje z hodowcami z Polski i Europy. Jednocześnie codziennie udziela kompletnej i profesjonalnej informacji osobom, które dopiero zdobywają podstawową wiedzę o tej branży. Warto uzyskać merytoryczną opinię od osób doświadczonych w działalności.

Jak rozpoczyna się hodowla ślimaków?

Na początek musimy zapewnić sobie odbiór wyhodowanych przez nas ślimaków. To kluczowe posunięcie dla naszych zysków.

– Zaczynamy od podpisania umowy z hodowcą ślimaków. To podstawa. Zabezpiecza nas, ale również hodowcę, który ma pewność, że skupimy wyhodowane przez niego ślimaki. Oczywiście pod warunkiem, że będą spełniały one odpowiednie normy. To duży luksus, ponieważ hodowca już nie musi martwić się o rynek zbytu dla swoich ślimaków – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Następnie rozpoczyna się produkcja materiału zarodowego dla naszych hodowców. Chcemy im bowiem dostarczyć jak najlepszy produkt hodowlany. Zależy nam na tym, aby nasi hodowcy uzyskali jak najlepsze efekty swojej działalności.

Następnym etapem są szkolenia teoretyczne i praktyczne dla hodowców współpracujących z Polish Snail Holding. Dzięki temu uzyskują oni najlepszą wiedzę, która dobrze przygotuje ich do działalności w branży.

– Przez zimę ślimaki śpią. Wybudzają się w lutym i wówczas startuje hodowla – dodaje Paweł Piwowarski. – Hodowcy przechodzą jeszcze jedno, ostatnie szkolenie i zaczynają swoją pracę. Oczywiście, cały czas służymy naszym doświadczeniem i poradą. Nie pozostawiamy ich samych sobie z ich hodowlą.

Jak się przygotować do hodowli ślimaków?

Jeśli chcemy zacząć hodować ślimaki, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba posiadać niezbędną ilość ziemi. Na każdą tonę ślimaków potrzeba przynajmniej 2 arów powierzchni. Konieczne jest też pomieszczenie bez dostępu światła z zewnątrz, w którym będzie utrzymywana stała temperatura 21 stopni C. Musimy stworzyć ślimakom odpowiednie warunki do rozrodu.  

O tym można przeczytać tu:

Niezbędną w tym procesie wiedzę dostarczą oczywiście specjaliści Polish Snail Holding.

Hodowla ślimaków – czy to się opłaca?

Jest to zdecydowanie działalność opłacalna. Wystarczy jednak stosować się do wytycznych PSH, jeśli chodzi o prowadzenie procesu hodowli. Wszystko po to, aby później sprzedać wyhodowane mięczaki spełniające wymagania spółki i cieszyć się dochodami.

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją i badaniami naukowymi.