Hodowla ślimaków sposobem na życie

Poszukujesz pomysłu na siebie? Może znudziła ci się praca w korporacji i szukasz odmiany albo zwyczajnie dość masz stresującego trybu życia i rozglądasz się za spokojnym zajęciem? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałaś/łeś tak, to oznacza, że hodowla ślimaków może być pomysłem dokładnie dla ciebie! Zwłaszcza jeśli masz kawałek ziemi z zabudowaniami lub prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne.

To nie jest trudne

Hodowla ślimaków, mimo iż należy ją traktować jako działalność typowo rolniczą, nie jest zajęciem uciążliwym. Wystarczy przestrzegać informacji i zasad, które przekazują hodowcom firmy zajmujące się hodowlą i skupem ślimaków. To one zajmują się całą warstwą informacyjną i szkoleniową. Od ciebie oczekujemy jedynie dobrych chęci i kawałka ziemi. Mile widziana także miłość do natury i zwierząt. Hodowla ślimaków to świetny sposób na nowe zajęcie, odkrywczą pasję i oczywiście zastrzyk gotówki.

– Hodowla ślimaków nie jest zajęciem zbyt uciążliwym, wygląda ładnie, nie wydziela praktycznie żadnych zapachów. Może być ciekawym hobby dla osób, które mają wolny czas, lubią przebywać na łonie natury, zajmować się zwierzętami, a przy okazji uzyskać też dodatkowy dochód. Nie trzeba posiadać dużej ilości ziemi. Tak naprawdę wystarczy nawet działka ogrodnicza – mówi Damian Gajewski – prezes spółki Polish Snail Holding z Elbląga, lidera w branży hodowli i skupu ślimaków oraz tworzenia gotowych produktów spożywczych na bazie mięsa tych zwierząt. – Trzeba tylko pamiętać o wszystkich regułach, którymi rządzi się hodowla ślimaków. Takie wskazówki i rady udzielamy zawsze naszym partnerom na szkoleniach organizowanych przez Polish Snail Holding.

Zyskowne uzupełnienie agroturystyki

Hodowla ślimaków to także dobre uzupełnienie działalności dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych w Polsce. Gospodarstwa takie mają bowiem idealne warunki do prowadzenia tego typu przedsięwzięcia.

 – Do prowadzenia hodowli ślimaków potrzebny jest teren oraz budynek. To gospodarstwa agroturystyczne zazwyczaj posiadają. Oczywiście także trzeba temu zajęciu poświęcić trochę czasu – dodaje Paweł Piwowarski – członek zarządu spółki PSH. – Hodowla ślimaka nie tylko nie przeszkodzi w tej działalności, ale także ją urozmaici. Wygląda ładnie i może być też świetną atrakcją dla gości gospodarstwa agroturystycznego, którzy na własne oczy będą mogli przekonać się, jak to wygląda w praktyce.

Kolejną korzyścią z własnej hodowli ślimaków dla gospodarstw agroturystycznych jest możliwość wprowadzenia potraw z mięsa tych zwierząt do swoich jadłospisów. Ślimaki stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Prawdziwą furorę robią zwłaszcza wśród firm zajmujących się cateringiem. Polacy doceniają zalety ślimaków – mięso jest lekkostrawne i przede wszystkim zdrowe. Dla gości będzie to dodatkowa atrakcja kulinarna.

Jak rozpocząć hodowlę ślimaków?

Do hodowli ślimaków warto podejść jak do każdego innego biznesu. Najpierw musimy oczywiście zdobyć odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat przedsięwzięcia. Następnie zapewnić sobie najlepszej jakości produkt, by na końcu znaleźć pewnego, godnego zaufania odbiorcę. Brzmi prosto? Bo właśnie takie jest!

Jak zostać hodowcą ślimaków?

  • Pierwszy kluczowy krok to wybór firmy, która zapewni skup wyhodowanych ślimaków. W Polsce potentatem w tej branży jest spółka Polish Snail Holding z Elbląga. Codziennie udziela kompletnej i profesjonalnej informacji osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hodowlą. Zamiast posiłkować się wątpliwej jakości wiedzą z internetu, zdecydowanie lepiej zasięgnąć merytorycznej opinii od osób doświadczonych w tej branży.
  •  Następnym etapem są szkolenia teoretyczne i praktyczne dla hodowców współpracujących z Polish Snail Holding. Dzięki temu wyposażeni są w dawkę solidnej wiedzy, która dobrze przygotuje ich do działalności.
  • Nie obejdzie się oczywiście także bez ziemi. Niezbędne jest również pomieszczenie, w którym będzie utrzymywana stała temperatura 21 stopni C. Musimy w końcu stworzyć ślimakom odpowiednie warunki do rozrodu.

Niezbędną wiedzę i wszystkie potrzebne informacje do prowadzenia hodowli ślimaków dostarczą specjaliści Polish Snail Holding. Do ciebie należy później jedynie hodowanie i zbieranie profitów.

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją oraz badaniami naukowymi.